Міжнародний день жестових мов

23 вересня - міжнародній день жестових мов

Міжнародний день жестових мов — це унікальна можливість підтримувати та захищати мовне середовище, ідентичність та культурне різноманіття всіх глухих та інших користувачів жестових мов. Ця подія ініційована Резолюцією А / RES / 72/161 Асамблеї ООН, прийнятої у 2017 році, яка проголошує 23 вересня Міжнародним днем жестових мов.

Жестова мова — це рідна мова глухих людей!

У світі існує понад 200 різних жестових мов, які є рідними мовами понад 70 мільйонів осіб з порушеннями слуху. Жестова мова є рідною мовою дітей із сімей глухих, нею користуються мільйони інших людей у всьому світі, які є частиною національних спільнот глухих, для яких основним засобом спілкування є жестова мова. 

Національні жестові мови є повноцінними мовами з такими ж мовними властивостями, що й розмовні мови. Жестова мова об’єднує осіб з порушеннями слуху і завдяки жестовій мові вони мають спільну культуру та ідентичність.

Під час відзначення Міжнародного тижня глухих Всесвітня федерація глухих прагне підкреслити багатство жестових мов та утвердити їх статус нарівні із розмовними мовами. Популяризація національних жестових мов та культури глухих зміцнює багатомовність та є засобом заохочення, захисту та збереження різноманітності мов і культур у всьому світі.

національна жестова мова

Українська жестова мова національна жестова мова спільноти глухих України.

Міжнародний тиждень глухих (IWD) — ініціатива Всесвітньої федерації глухих (ВФГ), яка вперше була започаткована в 1958 році в Римі, Італія. Світова спільнота глухих відзначає його щороку протягом останнього повного тижня вересня, вшановуючи той день, коли відбувся перший Всесвітній конгрес ВФГ. Міжнародний тиждень глухих відзначається різноманітними заходами національних організацій глухих у всьому світі, в яких беруть участь всі, хто так чи інакше відносить себе до спільноти глухих — члени сімей глухих, професійні перекладачі жестової мови. Надзвичайно важливою є участь у заходах Міжнародного тижня глухих різних заінтересованих сторін, таких як національні уряди, національні та міжнародні правозахисні організації та організації людей з інвалідністю.

Чи може людина з вадами слуху стати відомою особистістю?

 Таким було ключове питання проекту, підготовленого учнями нашого навчального закладу, під назвою «Ми переконані : глухі можуть усе!», захист якого відбувся 23.09.2020 р. в КЗО «ДНРЦ №10» ДОР».

глухі можуть усе
учасники проекту
учасники проекту

Метою проекту було дослідження життя та творчості відомих глухих  людей світу, які зробили значний внесок у розвиток нашої цивілізації; виховання у вихованців закладу бажання прославляти рідну країну добрими справами та прагнення стати відомою людиною.

  Учасники проекту намагалися знайти відповідь на питання: «Чи можу я стати відомою людиною?»

Були досліджені біографії таких відомих глухих людей:

олександр грехем бел
Олександр Грехем Белл - винахідник телефону, американський сурдопедагог, пропагандист навчання нечуючих усного мовлення, автор книги «Механізми мови»
Жан Жак Русо
Мішель Монтень - відомий французький філософ. У XVI столітті писав: «Глухота - більш тяжкий фізичний недолік, ніж сліпота. Він позбавляє людину головної її якості - здатності швидкого і вільного спілкування
Людвиг Ван Бетховен
Людвиг Ван Бетховен - видатний німецький композитор
Марлі Матлін
Марлі Матлін - володарка «Оскара» в номінації «За кращу жіночу роль» американська акторка
Леслі Нільсен
Леслі Нільсен - талановитий актор комік

Також, були досліджені біографії:

—   французького  письменника, мислителя, композитора Жан Жака Руссо, який розробив пряму форму правління народу державою — пряму демократію, що використовується і донині, наприклад у Швейцарії;

—     авіаконструктора, основоположника сучасної космонавтики Костянтина Ціолковського;

—     глухого художника Івана Карловича Арнольда, основоположника училища глухих;

—    радянського вченого-дефектолога, педагога, літератора, кандидата педагогічних наук Ольги Іванівни Скороходової. Працюючи в Науково-дослідному інституті дефектології, вона була єдиним у світі сліпоглухим науковим співробітником. При повній відсутності зору і слуху створила ряд наукових робіт, які зачіпають проблему розвитку, виховання і навчання сліпоглухонімих дітей;

—     американської письменниці, викладачки і громадського діяча Хелени Келлер.

Учасники проекту дійшли висновку, що у світі вистачить місця для прояву талантів кожного з нас, кожен може стати відомою людиною.  Але для цього потрібно або багато знати або розвивати свої здібності, мати мету і йти вперед крок за кроком, багато часу витрачати на улюблену справу, брати участь у конкурсах, змаганнях, проектах, наполегливо працювати, бути активним у житті.

Обновлено: 04.10.2020 — 23:54

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *